W dniach 27.05.-31.05.2019 klasy 4,5,6 brały udział w zielonej szkole w Zakopanem. Nasi uczniowie mimo trudnej i kapryśnej pogody (z każdym dniem było chłodniej) dzielnie pokonywali kilometry. 

Niestety nie udało nam się zdobyć żadnego szczytu (po za wjechaniem na Gubałówkę), ale zwiedziliśmy na prawdę sporo. Byliśmy na Cmentarzu na Peksowym Brzyzku, na Krupówkach, w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, a także pod skocznią: Wielka Krokiew. 
W ramach edukacyjnych zwiedziliśmy odział Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat zwierząt i roślinności występujących w TPN , Muzeum oscypka - gdzie mogliśmy zobaczyć jak się robi prawdziwe oscypki i spróbować zrobić rydykołki. Mimo bardzo wielu pokonanych kilometrów, byliśmy również na basenie. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie. 
Po aktywnym dniu, uczniowie mogli sprawdzić jak wiele pamiętają - wspólne rozwiązywali zadania przygotowane przez nauczycieli. Była to również okazja do zdobycia bardzo dobrych ocen.