Dnia 22.03.2019 naszą szkołę odwiedził Prezydent Otwocka Jarosław Margielski. W spotkaniu brali udział wszyscy uczniowie, a każda klasa przygotowała po trzy pytania do pana Prezydenta.

Dzieci interesowało m.in.; ulubiona potrawa, hobby, jaki jest plan zagospodarowania terenu przy ul.Staszica, czy będzie basen w Otwocku, jak walczyć ze smogiem? Prezydent udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Wytłumaczył też dzieciom, jak działają władze miasta, jakie są kompetencje poszczególnych organów i jak do współdecydowania mogą włączyć się mieszkańcy. Na koniec Przewodnicząca SU -Ala, wręczyła pamiątkowy album przygotowany przez uczniów klas 1-3, w którym znalazły się prace plastyczne dzieci pt "Mój Otwock". Pan Prezydent wręczył zaś uczniom upominek-sprzet sportowy.