W  czwartek 28.03.2019 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Frankofonii oraz Dzień Teatru. W ramach dnia specjalnego na uczniów czekało wiele zadań i wyzwań wymagających wykazania się wiedzą oraz różnorodnymi umiejętnościami - od teatralnych po organizacyjne, językowe i plastyczne.

Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w miejscach kultury, śpiewaliśmy francuskie szlagiery, spotkaliśmy się online z naszymi rówieśnikami z Saint-Amand-Montrond, tworzyliśmy wspólnie makiety wieży Eiffla, graliśmy w grę plenerową, a na koniec każda z klas zaprezentowała swoje etiudy teatralne.

Każda z etiud była oryginalna, pomysłowa, inna od poprzednich. Uczniowie mogli uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym, sztukach komediowych, edukacyjnych oraz japońskim teatrze kamibashi. Były to ogromne przedsięwzięcia, w których nasi uczniowie i nauczyciele oprócz ról aktorskich zaangażowani byli w dobór repertuaru, podział ról, scenografie, kostiumy - czyli tworzenie przedstawienia teatralnego od początku do końca.

Dzień zakończyliśmy w kawiarence francuskiej przygotowanej przez uczniów klasy piątej oraz kółko języka francuskiego - pyszne podsumowanie intensywnego dnia.