W dniu 12 marca 2019 Szkoła Noblistów uczestniczyła w połączeniu na żywo via Skype ze szkołą Saint Joseph Joanne d’Arc z Saint-Amand-Montrond – miasta partnerskiego Otwocka. W spotkaniu z naszej Szkoły wzięli udział uczniowie z klas 1-6, ze szkoły z Saint-Amand - uczniowie klas CM1 i CM2.

Każda ze stron przygotowała pytania, które uczniowie zadawali sobie wzajemnie. Dzięki temu uczniowie z Francji dowiedzieli się ile osób mieszka w Otwocku, ile uczniów uczy się w naszej Szkole, a także jak wygląda dzień pracy w polskiej szkole. My dowiedzieliśmy się, że szkoła z Saint-Amand jest szkołą wyznaniową, uczniowie nie mają lekcji w środy, a jedna lekcja trwa 55 minut. Dowiedzieliśmy się również, że w tej francuskiej szkole jest dwóch uczniów polskiego pochodzenia. Koordynatorką współpracy ze strony francuskiej jest pani Noemi Brunet, a z naszej Pani Agata Kukowka - nauczycielka języka francuskiego w Szkole Noblistów w Otwocku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne połączenia oraz rozwinięcie współpracy miast partnerskich na poziomie szkół, dzięki czemu nasza młodzież będzie mogła poznać bliżej swoich rówieśników z Saint-Amand-Montrond.