W poniedziałek 10.12.2018 po raz szósty w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona, który zbiega się z datą przyznawania nagród Nobla. W tym roku postacią wokół, której koncentrowaliśmy naszą uwagę, był Józef Rotblat. Poznawaliśmy bliżej jego życie i działalność, a także czasy i okoliczności w jakich przyszło mu żyć .

Oprócz zajęć lekcyjnych poświęconych naszemu nobliście, cała społeczność szkoły zaangażowana była w różne wydarzenia i konkursy związane z osobą Patrona, w których wzięcie udziału dawało możliwość otrzymania dodatkowych punktów, wzmacniających pozycje plebiscytowe.

Zwieńczeniem całorocznych uczniowskich zmagań było wręczenie laureatom nagród - Nobelków za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach.

Cieszymy się, iż nasze grono laureatów Nobelka powiększa się. Oznacza to, że kolejne osoby pracują nad osobistym rozwojem i osiągają coraz więcej. I właśnie tych osiągnięć oraz sukcesów życzymy wszystkim naszym uczniom.

A tak wygląda tegoroczna lista nominowanych oraz laureatów w poszczególnych kategoriach nobelkowych:

Nobelek Humanistyczny

Nominowani klasy młodsze: Liwia, Martyna, Blanka B.

Nominowani klasy starsze: Hanna, Alicja T., Helena

Zwycięzcy: Liwia i Hanna

Nobelek Nauki Ścisłe

Nominowani klasy młodsze: Blanka B., Tatiana, Iwo

Nominowani klasy starsze: Alicja T., Helena, Maria Cz.

Zwycięzcy: Blanka B. i Alicja T.

Nobelek Lingwistyczny

Nominowani klasy młodsze: Kalina, Liwia, Natalia

Nominowani klasy starsze: Helena, Alicja T., Filip

Zwycięzcy: Kalina i Helena

Nobelek Artystyczny

Nominowani klasy młodsze:Tatiana, Martyna, Liwia,

Nominowani klasy starsze: Maria Cz., Alicja T., Aniela

Zwycięzcy: Tatiana i Maria Cz.

Nobelek Sportowy

Nominowani klasy młodsze: Blanka B., Martyna, Krzysztof

Nominowani klasy starsze: Filip, Hanna, Zuzanna

Zwycięzcy: Blanka B. i Filip

Nobelek Społeczny

Nominowani klasy starsze: Hanna, Aleksandra, Alicja T.

Nominowani klasy młodsze: Martyna, Tymoteusz M., Kalina

Zwycięzcy: Hanna i Martyna