15 października 2018r. do grona Szkoły Noblistów, przyjęliśmy siedmioro wspaniałych, ciekawych świata – pierwszoklasistów. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wszystkim zgromadzonym gościom wielu radości i jeszcze więcej wzruszeń. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15.00. W roli prowadzących świetnie sprawdziły się: Alicja Tyrakowska – uczennica klasy VI oraz Julia Urbaniak – uczennica klasy V. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Maria Brodzik.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści pod okiem swojej wychowawczyni, przygotowali program artystyczny, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie wykazali się wiedzą z zakresu właściwego zachowania w szkole, znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, określili również jakie cechy posiada wzorowy uczeń. Na koniec części artystycznej, uczniowie klasy drugiej, przywitali swoich młodszych kolegów, wręczając im własnoręcznie przygotowane upominki. Wszyscy zgromadzeni jednomyślnie uznali, że pierwszoklasiści są gotowi, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Oficjalna część uroczystości, rozpoczęła się od złożenia ślubowaniai przez rodziców najmłodszych uczniów oraz  przez pierwszoklasistów. Następnie  Dyrektor szkoły p. Joanna Zaborowska-Kubajek, dokonała pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu ślubowania było wręczenie przez p. Dyrektor oraz wychowawcę klasy dyplomów, legitymacji oraz symbolicznego upominku. Każda klasa miała okazję upamiętnić te niezwykle chwile na wspólnej fotografii.

Po uroczystości klasa pierwsza zaprosiła wszystkich zgromadzonych gości na poczęstunek, a śmiechom i wspólnym rozmowom nie było końca.