15 listopada 2017 r. klasa czwarta i piąta miały niepowtarzalną okazję poznać historię sportów olimpijskich, a także samej olimpiady począwszy od antycznej Grecji aż do czasów nowożytnych. W Muzeum Sportu zgromadzonych jest aż ok. 3000 eksponatów, prezentujących 40 dyscyplin sportowych, które posłużyły do ukazania uczniom piękna rywalizacji sportowej oraz poznania sylwetek wielu wybitnych sportowców. To właśnie tam mogli więcej dowiedzieć się m.in. o Tadeuszu Ślusarskim- wielkim mistrzu sportowym, otwocczaninie, dziadku kolegi z klasy trzeciej. Wśród eksponatów wielkim zainteresowaniem uczniów cieszyły się oryginalne medale i pochodnie olimpijskie. Dzieci z ciekawością obserwowały również w jaki sposób na przestrzeni lat zmieniał się sprzęt sportowy.