W dniu 24.03.2017 w naszej szkole władzę przejęły dzieci, czyli odbył się Dzień Samorządu Uczniowskiego.

Nasi uczniowie przez kilka dni przygotowywali się, aby ten dzień wyglądał tak, jak zaplanowali. Na początku wszyscy spotkaliśmy się na krótkim apelu. Przewodnicząca Samorządu pełniąca w tym dniu funkcję pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i nowych uczniów. I tak p. A. Skorupa stała się uczennicą klasy pierwszej, p. A. Pawlik uczennicą klasy drugiej, p. B. Tobiasz uczennicą klasy trzeciej, p. J. Zaborowska-Kubajek uczennicą klasy czwartej, zaś p. K. Misiuro była uczennicą klasy szóstej i 1 gimnazjalnej. Przed pasowaniem pań na ucznia, nauczycielki musiały zdać test przygotowany przez gimnazjalistów. Okazało się, że pytania nie były takie proste, ale uczennice dały radę.

Rolę nauczycieli przejęli uczniowie. Lekcje przygotowane przez nich były bardzo ciekawe - była lekcja karate poprowadzone przez A. Tyrakowską i gimnastyki przygotowaną przez K. Skorupę i Z. Muczke. . Uczniowie mogli również za sprawą Z. Kubiak i M. Łątki zobaczyć, czym jest harcerstwo. Były również zajęcia plastyczne przygotowane przez. H. Grajek i M. Czwojdzińską oraz Manekin Challenge przygotowany przez O. Malesę i H. Kubajek.

W tym dniu nie mogło zabraknąć MAM TALENT. Do rywalizacji zgłosiło się bardzo wiele osób. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć i posłuchać jak zdolnych mamy uczniów. Było recytowanie wierszyków, gdzie świetnie wypadli T. Węcek, R. Samborski i J. Syga. Były występy wokalne, gdzie świetne głosy zaprezentowali: B. Szopińska, J. Urbaniak, M. Czwojdzińska, Marta i Magda Szal, J. Kurdej. Nie zabrakło pokazów gimnastycznych i układów tanecznych, które przygotowali K. Bancarzewski, N. Czwojdzińska i K. Skorupa. Był również jeden skecz, który ubawił nas do łez. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko i rywalizacja była bardzo wyrównana. Serca jurorów podbił skecz Alicji Tyrakowskiej, który możemy obejrzeć na facebook'u na profilu szkoły, zaś publiczność postawiła na występ J. Urbaniak.

Ten dzień był pełen emocji. Uczniowie przyjęli nowe role, a nauczyciele mogli znów poczuć się uczniami.