W dniu 09.11.2016 w naszej szkole gościliśmy reprezentację francuskiego miasta Saint-Amand-Montrond. Jest to miasto partnerskie miasta Otwock, z którym planujemy nawiązać bliższą współpracę. Naszą szkołę odwiedzili - Pani Francoise Lanoue - zastępca Mera miasta, Pani Sabine Balin, Pan Daniel Deret, Pan Jérȏme Pascaud - przedstawiciele francuskiego stowarzyszenia na rzecz współpracy między naszymi miastami.
Nasi goście byli pod wrażeniem powitania  - wykonania wspólnie piosenki w języku francuskim Bonjour, bonjour.

Następnie wspólnie z gimnazjalistami zwiedzali sale, w których poznawali bliżej naszych uczniów i nasze Panie nauczycielki. Jako pamiątkę z tej pierwszej wizyty nasi goście otrzymali breloki do kluczy w kolorach flagi francuskiej oraz rogale Świętego Marcina.  Liczymy na szybkie, ponowne spotkania! À bientôt!