Uczniowie i uczennice z klas 1, 2 i 3 uczestniczyli w warsztatach „Wędrując do Polin” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Żydzi przed wiekami przywędrowali do Polski, skąd przybyli, a przede wszystkim kim byli. Poprzez jogę poznaliśmy litery alfabetu hebrajskiego. Na początku warsztatów każdy uczeń przygotował swoją „walizkę”, z którą udaliśmy się w historyczną podróż „przez wieki” po wystawie stałej. Tam „przenieśliśmy się” się m.in. do średniowiecznej Polski i wcieliliśmy w role wędrownych kupców żydowskich. Poznaliśmy też legendę o Polin- ziemi odpoczynku (Polin- z hebr.

Polska, ale też ‘miejsce odpoczynku’). Na zakończenie w grupach stworzyliśmy plastyczną makietę domu- docelowego miejsca podróży. W tym samym czasie uczniowie klasy szóstej oraz pierwszej gimnazjalnej odwiedzili wystawę stałą muzeum, na której mogli poznać dzieje narodu żydowskiego na ziemiach polskich.