Pierwszego września przywitaliśmy nowy rok szkolny, a wraz z nim nowych uczniów z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Nowy etap edukacyjny zaczęli również uczniowie klasy czwartej, którzy będą poznawali tajniki nauczania przedmiotowego. Do naszej szkolnej rodziny, oprócz nowych uczniów, dołączyli również nauczyciele m.in. edukacji wczesnoszkolnej, chemii i j. hiszpańskiego.

W bieżącym roku szkolnym mamy wiele planów uatrakcyjnienia nauki i pobytu w szkole: zaplanowaliśmy ciekawe wycieczki, lekcje w plenerze i warsztaty naukowe. Nadal naszym priorytetem, obok indywidualnego podejścia do każdego ucznia oraz wysokiego poziomu nauczania, będzie rozszerzone nauczanie języków obcych: w szkole podstawowej angielskiego i francuskiego, zaś w Gimnazjum dodatkowo j. hiszpańskiego. Ponieważ w 2016 r. przypada 150 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, to właśnie ten wspaniały pisarz, noblista został wybrany patronem tego roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że za sprawą Dnia Patrona i atrakcji z nim związanych, dzieci poznają bliżej i polubią jego twórczość. Wszystkim naszym podopiecznym oraz nauczycielom życzymy udanego i owocnego roku szkolnego.